Schroniska

“Hawiarska Koliba” – Gorczańska Chata

Gorczańska Chata (znana popularnie jako “Hawiarska Koliba”) to nieistniejąca już chatka studencka niegdyś położona w Gorcach w województwie małopolskim. Obiekt znajdował się na wysokości 835 m n.p.m. na południowych stokach Pasma Gorca w bocznej dolinie Potoku Jamne.

“Hawiarska Koliba” – Gorczańska Chata

„Murowaniec” – Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej

Schronisko PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej to górskie schronisko turystyczne położone niemal na granicy między Tatrami Wysokimi a Tatrami Zachodnimi. “Murowaniec” znajduje się mniej więcej w połowie polskich Tatr, na malowniczej Hali Gąsienicowej na wysokości 1505 m n.p.m.

Obiekt leży w województwie małopolskim.

„Murowaniec” – Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej

Bacówka „Nad Wilczym Rynkiem”

Bacówka „Nad Wilczym Rynkiem” to bacówka turystyczna położona w Beskidzie Wyspowym w województwie małopolskim. Obiekt leży na wysokości ok. 600 m n.p.m. na wschodnich stokach Kamionnej (801 m), tuż ponad Przełęczą Widoma.

Bacówka „Nad Wilczym Rynkiem”

Bacówka na Obidzy

Bacówka na Obidzy to prywatny obiekt turystyczny położony w południowo-zachodniej części Beskidu Sądeckiego w województwie małopolskim. Bacówka znajduje się na wysokości 931 m n.p.m. w przysiółku Obidza nieopodal przełęczy Gromadzkiej.


Bacówka pod Bereśnikiem

Bacówka pod Bereśnikiem im. E. Moskały, znana również jako Schronisko pod Bereśnikiem, to górskie schronisko turystyczne położone w Beskidzie Sądeckim w województwie małopolskim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się na południowo-zachodnim skraju Beskidu Sądeckiego w Paśmie Radziejowej, niedaleko szczytu Bereśnik (843 m). Obiekt jest zlokalizowany na wysokości 750 m n.p.m.

Bacówka pod Bereśnikiem

Bacówka PTTK „Jaworzec”

Bacówka PTTK „Jaworzec” to schronisko turystyczne należące do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Schronisko znajduje się w środkowej części Bieszczad w dolinie Wetliny w województwie podkarpackim – na terenie nieistniejącej już wsi Jaworzec. Obiekt znajduje się na wysokości 605 m n.p.m.

Bacówka PTTK „Jaworzec”

Bacówka PTTK „Pod Honem”

Bacówka PTTK pod Honem to schronisko turystyczne położone w Bieszczadach w województwie podkarpackim. Doprecyzowując, Bacówka znajduje się na północno-zachodnim skraju Bieszczad, na południowo-wschodnim stoku szczytu Hon (820 m n.p.m.). Obiekt jest położony na wysokości 663 m n.p.m., nad miejscowością Cisna, w paśmie Wysokiego Działu.


Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu

Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu to górskie schronisko turystyczne znajdujące się w Beskidzie Żywieckim w województwie małopolskim. Obiekt został wybudowany na Hali Krawcula pod Krawcowym Wierchem na wysokości 1038 m.

Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu

Bacówka PTTK na Maciejowej

Bacówka PTTK na Maciejowej to górskie schronisko turystyczne znajdujące się w Gorcach w województwie małopolskim. Obiekt jest położony na polanie Przysłop na grzbiecie rozciągającym się od Turbacza w stronę Rabki.

Bacówka tak naprawdę nie znajduje się na Maciejowej, a aż około 1 km na południowy wschód od tego szczytu.

Bacówka PTTK na Maciejowej

Bacówka PTTK na Rycerzowej

Bacówka PTTK na Rycerzowej to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego znajdujące się w Beskidzie Żywieckim w województwie małopolskim. Mówiąc dokładniej, schronisko zostało wybudowane na wysokości 1120 m n.p.m. na Hali Rycerzowej na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

Bacówka PTTK na Rycerzowej

Bacówka PTTK nad Wierchomlą

Bacówka PTTK nad Wierchomlą im. Stanisława Nowaka to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w Beskidzie Sądeckim na terenie województwa małopolskiego. Schronisko znajduje się we wschodniej części Beskidu Sądeckiego, na bocznym grzbiecie pasma Jaworzyny Krynickiej, między Runkiem i Pustą Wielką, na wysokości 887 m n.p.m.

Bacówka PTTK nad Wierchomlą

Bacówka PTTK Pod Małą Rawką

Bacówka PTTK Pod Małą Rawką to górskie schronisko turystyczne znajdujące się w Bieszczadach w województwie podkarpackim. Obiekt leży na wysokości 930 m n.p.m u stóp Małej Rawki w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Bacówka PTTK Pod Małą Rawką

Bacówka PTTK w Bartnem

Bacówka PTTK w Bartnem to górskie schronisko turystyczne położone w Beskidzie Niskim w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na stokach Mareszki w paśmie Magury Wątkowskiej, tuż nad malowniczą wsią Bartne.


Chata Huczwice

Chata Huczwice to chatka studencka Akademickiego Klubu Turystycznego przy PWSZ w Sanoku znajdująca się w Bieszczadach w województwie podkarpackim. Obiekt jest położony na terenie nieistniejącej już wsi Huczwice w paśmie Wysokiego Działu.

Chata Huczwice

Chata Kordowiec

Chatka na Kordowcu (Chata Kordowiec) to nieistniejące już prywatne, sezonowe schronisko turystyczne. Obiekt był położony w Beskidzie Sądeckim w województwie małopolskim. Mówiąc dokładniej, chata Kordowiec znajdowała się w środkowej części Beskidu Sądeckiego na podszczytowej polanie Kordowca w Paśmie Radziejowej na wysokości ok. 760 m n.p.m.

Chata Kordowiec

Chata Magura

Chata Magura, lub inaczej Chatka Magóry, to prywatne schronisko turystyczne w województwie małopolskim. Ta chatka studencka leży w samym sercu Beskidu Sądeckiego  na terenie przysiółka Magury, w obrębie administracyjnym Piwnicznej-Zdroju. Obiekt jest położony na wysokości 831 m n.p.m., na północnych stokach góry Świni Groń, zaledwie 200 m od granicy państwowej.


Chata na Zagroniu

Chata na Zagroniu to chatka studencka znajdująca się w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Obiekt jest położony na wysokości ok. 700 m n.p.m. na grzbiecie Zapolanki na terenie przysiółka Zagroń.

Chata na Zagroniu

Chata Socjologa

Chata Socjologa to drewniana chata studencka znajdująca się w Bieszczadach w województwie podkarpackim. Obiekt jest położony nieopodal szczytu Otryt Wyżny w miejscu dawnego przysiółka wsi Chmiel o nazwie Otryt Górny.

Chata Socjologa

Chata w Przybyszowie

Chata w Przybyszowie to prywatne schronisko turystyczne znajdujące się na wysokości 513 m n.p.m. na południowo-wschodnim skraju Beskidu Niskiego w województwie podkarpackim.


Chatka Adamy – Studencki Schron Turystyczny “Pod Solniskiem”

Studencki Schron Turystyczny “Pod Solniskiem” – znany również jako Chatka Adamy – to chatka studencka położona w Beskidzie Żywieckim w województwie małopolskim. Obiekt stoi na wysokości 699 m n.p.m. na północnych stokach Opuśnioka w Paśmie Solnisk. Według regionalizacji Jerzego Kondrackiego jest to już Beskid Makowski.

Chatka Adamy – Studencki Schron Turystyczny “Pod Solniskiem”

Chatka AKT Dobrodziej na Witasówce

Chatka AKT Dobrodziej na Witasówce to prywatny obiekt turystyczny znajdujący się w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Chatka stoi na wysokości ok. 770 m n.p.m. na polanie Witasówka na stokach Buczynki w Grupie Pilska i Romanki.


Chatka AKT Pietraszonka

Chatka AKT Pietraszonka to chatka studencka Akademickiego Klubu Turystycznego “Watra” z Gliwic położone w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Pietraszonka znajduje się na wysokości 806 m n.p.m. na polanach przysiółka Pietraszonka.

Chatka AKT Pietraszonka

Chatka Elektryków

Chatka Elektryków (oficjalnie znana jako “Chałupa Elektryków”) to studencka baza turystyczna Klubu Turystycznego Elektryków “Styk” znajdująca się w Beskidzie Niskim w województwie podkarpackim. Obiekt jest położony na wysokości 458 m n.p.m. na Polanie Surowiczne.


Chatka Gibasówka

Chatka Gibasówka to górska chatka studencka położona w Beskidzie Małym w województwie małopolskim. Obiekt jest położony na wysokości 810 m n.p.m. w przysiółku Gibasy na przełęczy Gibasowe Siodło w Pasemku Łysiny.

Chatka Gibasówka

Chatka Górzystów

Chatka Górzystów to schronisko turystyczne znajdujące się w północno-środkowej części Gór Izerskich w województwie dolnośląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko jest położone na rozległej Hali Izerskiej na wysokości 840 m n.p.m., nieopodal granicy z Czechami.

Chatka Górzystów

Chatka Malucha w Ropiance

Chatka Malucha w Ropiance to obiekt turystyczny położony we wsi Ropianka w Beskidzie Niskim w województwie podkarpackim. Obiekt jest położony w dolinie potoku Ropianka na wysokości 486 m n.p.m.

Chatka Malucha w Ropiance

Chatka na Potrójnej

Chatka na Potrójnej, znana również jako Chatka u Rafała, to prywatne schronisko turystyczne zlokalizowane w Beskidzie Małym w województwie śląskim. Mówiąc dokładniej, chatka znajduje się w środkowej części Beskidu Małego, poniżej szczytu Potrójnej na wysokości 875 m n.p.m.

Chatka na Potrójnej

Chatka na Rogaczu

Chatka na Rogaczu (dawniej studenckie schronisko turystyczne „Rogacz”) to prywatne górskie schronisko turystyczne położone w Beskidzie Małym w województwie śląskim. Chatka znajduje się na zachodnim skraju Beskidu Małego u stóp Rogacza, na polanie Skleniec na wysokości 685 m n.p.m.

Chatka na Rogaczu

Chatka na Trzonce

Chatka na Trzonce to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego znajdujące się w Beskidzie Małym w województwie małopolskim. Obiekt został wybudowany na wysokości 665 m n.p.m na stoku Trzonki w Paśmie Bukowskiego Gronia. Znana również Chatka Klubu Turystyki Górskiej “Limba”.


Chatka pod Potrójną

Chatka pod Potrójną to chatka studencka położona w Beskidzie Małym w województwie śląskim. Obiekt znajduje się na wysokości 884 m n.p.m. na południowych stokach Beskidu między Potrójną a Łamaną Skałą.

Chatka pod Potrójną

Chatka Skalanka – Schronisko Chata Pod Skalanką

Chatka Skalanka (a właściwie: Schronisko Chata Pod Skalanką) to prywatne górskie schronisko turystyczne znajdujące się w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Skalanka jest położona na wysokości 774 m n.p.m. na północnych zboczach Skalanki tuż przy granicy ze Słowacją


Chatka Studencka w Zawadce Rymanowskiej

Chatka Studencka w Zawadce Rymanowskiej to chatka studencka znajdująca się w miejscowości o nazwie Zawadka Rymanowska w Beskidzie Niskim w województwie podkarpackim. Obiekt znajduje się na wysokości 404 m n.p.m. w dolinie Ambrowskiego Potoku na granicy Jaślickiego Parku Krajobrazowego.


Chatka studencka w Zyndranowej

Chatka studencka w Zyndranowej to obiekt turystyczny wraz z bazą namiotową znajdujący się we wsi Zyndranowa w Beskidzie Niskim w województwie podkarpackim. Obiekt leży na wysokości 468 m n.p.m w dolinie potoku Panna.


Chatka w Nieznajowej

Chatka w Nieznajowej to chatka studencka znajdująca się w Beskidzie Niskim w województwie podkarpackim. Obiekt leży na wysokości około 400 m n.p.m. w dolinie Wisłoki.

Chatka w Nieznajowej

Chatka Wątorówka

Chatka Wątorówka to prywatne schronisko turystyczne położone w Beskidzie Sądeckim w województwie małopolskim. Mówiąc dokładniej, obiekt leży na południowych obrzeżach Beskidu Sądeckiego, pod przełęczą Gromadzką na wysokości 900 m n.p.m.


Danielka – Chałupa Chemików

Danielka (znana też jako “Chałupa Chemików”) to chatka studencka położona w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Obiekt znajduje się w dolinie potoku Danielka na polanie Świniarka we wsi Ujsoły.

Danielka – Chałupa Chemików

Dom Turysty PTTK „Pod Wieżycą”

Dom Turysty PTTK im. Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego „Pod Wieżycą” obiekt turystyczny, który znajduje się w malowniczym Masywie Ślęży w województwie dolnośląskim. A konkretniej – na północnym skraju Masywu Ślęży, na przełęczy nazywanej Wieżycą lub Kamiennym Siodłem w granicach miasta Sobótki. Obiekt jest położony na wysokości 280 m n.p.m.

Dom Turysty PTTK „Pod Wieżycą”

Dom Turysty PTTK na Ślęży

Dom Turysty PTTK na Ślęży im. Romana Zmorskiego to obiekt turystyczny położony w najwyższym punkcie Masywu Ślęży – na szczycie bogatej w historię Ślęży w województwie dolnośląskim. Budynek znajduje się na wysokości 718 m n.p.m.

Dom Turysty PTTK na Ślęży

Dom Wycieczkowy PTTK „Harcówka”

Dom Wycieczkowy PTTK „Harcówka” to dawny obiekt turystyczny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (aktualnie jest to Restauracja Harcówka) znajdujący się w Górach Wałbrzyskich w województwie dolnośląskim. Obiekt został wybudowany w Wałbrzychu na wysokości 489 m n.p.m.

Dom Wycieczkowy PTTK „Harcówka”

Dom Wycieczkowy PTTK w Świętej Katarzynie

Dom Wycieczkowy PTTK w Świętej Katarzynie to dawne schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (obecnie obiekt noclegowy) znajdujące się w Górach Świętokrzyskich w województwie świętokrzyskim. Obiekt jest zlokalizowany na południowo-zachodnim skraju Świętokrzyskiego Parku Narodowego we wsi Święta Katarzyna w Łysogórach na wysokości około 360 m n.p.m. Znany również jako “Ośrodek Wypoczynkowy JODEŁKA”.

Dom Wycieczkowy PTTK w Świętej Katarzynie

Gospoda na Dębowcu (dawniej: schronisko na Dębowcu)

Schronisko turystyczne na Dębowcu to obecnie gospoda zlokalizowana na północno-wschodnim skraju Beskidu Śląskiego w województwie śląskim. Gospoda znajduje się praktycznie na obrzeżach Bielska-Białej. Obiekt jest położony na wysokości 526 m n.p.m.

Gospoda na Dębowcu (dawniej: schronisko na Dębowcu)

Hotel górski PTTK Kalatówki

Hotel górski PTTK Kalatówki to obiekt turystyczny położony w Tatrach Zachodnich w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na wysokości 1198 m n.p.m.na polanie Kalatówki, na morenie u podnóża Krokwi.

Hotel górski PTTK Kalatówki

Koliba na Łapsowej Polanie

Koliba na Łapsowej Polanie (znana też jako “schronisko Koliba”) to obiekt noclegowy położony w Gorcach w województwie małopolskim. Koliba znajduje się na wysokości 900 m n.p.m. na Niżnej Łapsowej Polanie na południowych stokach Bukowiny Obidowskiej.

Koliba na Łapsowej Polanie

Koliba Studencka

Koliba Studencka Politechniki Warszawskiej to chatka studencka znajdująca się w Bieszczadach, w pobliżu miejscowości Bereżki i Dwernik Caryński w województwie podkarpacki. Mówiąc dokładniej, chatka jest położona w północno-wschodniej części Bieszczad pomiędzy szczytem Połoniny Caryńskiej i Magury Stuposiańskiej. Obiekt stoi na wysokości 777 m n.p.m niedaleko przełęczy Przysłup.

Koliba Studencka

Leśna Willa PTTK w Komańczy

Leśna Willa PTTK w Komańczy (dawne schronisko PTTK w Komańczy) to obiekt noclegowy PTTK położony na południowo-wschodnim skraju Beskidu Niskiego w Komańczy w województwie podkarpackim. Schronisko znajduje się na wysokości 490 m n.p.m.

Schronisko w Komańczy znane jest również jako “Pod Kuźnią” lub “Podkowiata”.


Przystanek Balnica

Przystanek Balnica to prywatny obiekt turystyczny położony w Beskidzie Niskim w województwie podkarpackim. Balnica znajduje się na wysokości ok. 740 m n.p.m. niedaleko granicy polsko-słowackiej.


Schronisko “Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej

Schronisko “Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej to obiekt noclegowy znajdujący się w krainie połonin – w Bieszczadach (województwo podkarpackie). Precyzując, schronisko znajduje się w środkowej części Bieszczad, pod wierzchołkiem Hasiakowej Skały na rozległej Połoninie Wetlińskiej. Obiekt jest położony na wysokości 1232 m n.p.m.

Schronisko “Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej

Schronisko “Telesforówka”

Schronisko “Telesforówka” to prywatne górskie schronisko turystyczne znajdujące się w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko leży w samym sercu Beskidu Śląskiego, na północnym stoku Trzech Kopców Wiślańskich, w Paśmie Równicy. Obiekt jest położony na wysokości 810 m n.p.m.

Schronisko “Telesforówka”

Schronisko „Hajstra”

Schronisko „Hajstra” to prywatne schronisko turystyczne znajdujące się w Hucie Polańskiej w województwie podkarpackim. Mówiąc dokładniej, budynek leży w środkowej części Beskidu Niskiego w Magurskim Parku Narodowym na wysokości 476 m n.p.m.


Schronisko „Kamieńczyk”

Schronisko “Kamieńczyk” to prywatne schronisko znajdujące się na północno-zachodnim skraju Karkonoszy w województwie dolnośląskim. Obiekt jest położony na wysokości ok. 830 m n.p.m. tuż obok wodospadu Kamieńczyka, stanowiącego jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Schronisko „Kamieńczyk”

Schronisko „Na Iglicznej”

Schronisko “Na Iglicznej” to górskie schronisko turystyczne położone w Sudetach Wschodnich w województwie dolnośląskim. Mówiąc precyzyjniej, schronisko znajduje się na północno-zachodnim skraju Masywu Śnieżnika, blisko sanktuarium “Maria Śnieżna” i w osadzie Góra Igliczna. Obiekt jest położony na wysokości 820 m n.p.m. na południowo-wschodnim stoku Iglicznej (845 m n.p.m.)

Schronisko „Na Iglicznej”

Schronisko „Na Skałce”

Schronisko „Na Skałce” to prywatne schronisko górskie położone w Gorcach w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na wysokości ok. 850 m n.p.m. w dolinie potoku Jamne w miejscu o nazwie Skałka.


Schronisko „Nad Smolnikiem”

Schronisko „Nad Smolnikiem” to prywatne schronisko turystyczne położone w Bieszczadach w województwie podkarpackim. Mówiąc dokładniej, Schronisko znajduje się na północno-zachodnim skraju Bieszczad, na zachodnim stoku Magurycznego w paśmie Wysokiego Działu. Obiekt leży na wysokości 620 m n.p.m. przy drodze łączącej wsie Smolnik i Mików.


Schronisko „Pod Wysoką Połoniną” w Wetlinie

Schronisko “Pod Wysoką Połoniną” w Wetlinie to obiekt turystyczny położony w Bieszczadach w województwie podkarpackim. Mówiąc precyzyjniej, schronisko znajduje się w środkowej części Bieszczad na terenie Ośrodka Turystycznego “Piotrowa Polana” na wysokości około 650 m n.p.m.


Schronisko Chata na Bucniku

Chata na Bucniku to prywatne schronisko górskie znajdujące się na niewybitnym Bucniku w Paśmie Radziejowej na północno-zachodnim skraju Beskidu Sądeckiego. Obiekt jest położony na wysokości ok. 820 m n.p.m. i jest zlokalizowany w województwie małopolskim.

Schronisko Chata na Bucniku

Schronisko Cyrla

Schronisko Cyrla to prywatne górskie schronisko położone w Beskidzie Sądeckim na terenie województwa małopolskiego. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się w środkowej części Beskidu Sądeckiego pośród górskiego pasma Jaworzyny. Budynek stoi na polanie Cyrla, na południowych stokach Makowicy na wysokości 844 m n.p.m.

Schronisko Cyrla

Schronisko Górskie „Dom Śląski”

Schronisko Górskie „Dom Śląski” górskie schronisko turystyczne zlokalizowane w Karkonoszach w województwie dolnośląskim. Schronisko leży we wschodniej części Równi pod Śnieżką na Przełęczy pod Śnieżką, tuż przy granicy czesko-polskiej. Obiekt znajduje się na wysokości 1400 m n.p.m., co czyni je najwyżej położonym schroniskiem w  polskich Sudetach.

Schronisko Górskie „Dom Śląski”

Schronisko górskie „Orzeł”

Schronisko górskie “Orzeł”, dawniej znane jako Eulenkoppenbaude lub Bismarckbaude, to schronisko turystyczne położone w Górach Sowich w województwie dolnośląskim. Obiekt znajduje się pod szczytem Sokolicy na wysokości 844 m n.p.m.

Schronisko górskie „Orzeł”

Schronisko na Chrobaczej Łące

Schronisko na Chrobaczej Łące (znane też jako Dom Turystyczno-Rekolekcyjny) znajduje się w Beskidzie Małym w województwie śląskim. Mówiąc dokładniej, obiekt leży pod szczytem Chrobaczej Łąki na wysokości 812 m n.p.m. w zachodniej części Beskidu Małego.

Schronisko na Chrobaczej Łące

Schronisko na Śnieżnicy

Schronisko na Śnieżnicy (Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjny) to obiekt położony w Beskidzie Wyspowym w województwie małopolskim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się na południowym stoku góry Śnieżnica na wysokości około 840 m n.p.m.

Schronisko na Śnieżnicy

Schronisko na Stecówce

Schronisko turystyczne na Stecówce to górskie schronisko turystyczne w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Mówiąc precyzyjniej, schronisko znajduje się na południowym skraju Beskidu Śląskiego, na Stecówce na wysokości 762 m n.p.m. Obiekt jest tymczasowo zamknięty z powodu remontu.

Schronisko na Stecówce

Schronisko Ornak

Schronisko PTTK na Hali Ornak to górskie schronisko turystyczne położone w Tatrach Zachodnich w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m. na Małej Polance Ornaczańskiej w górnej części Doliny Kościeliskiej.

Schronisko Ornak

Schronisko pod Chyrową

Schronisko pod Chyrową to prywatne schronisko turystyczne znajdujące się w Chyrowej w Beskidzie Niskim w województwie podkarpacki. Obiekt leży na wysokości 489 m n.p.m. przy głównej drodze w Chyrowej.


Schronisko pod Durbaszką

Schronisko pod Durbaszką to schronisko położone w malowniczych Małych Pieninach w województwie małopolskim. Formalna nazwa obiektu to MDK Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy im. Władysława Pilińskiego „Pucka”. Schronisko znajduje się we wschodniej części Pienin, na północnym stoku Durbaszki. Obiekt jest położony na wysokości 850 m n.p.m.

Schronisko pod Durbaszką

Schronisko PTTK „Andrzejówka”

Schronisko PTTK “Andrzejówka” jest zlokalizowane w Górach Suchych, środkowej części Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych. Mówiąc dokładniej, te górskie schronisko turystyczne znajduje się na Przełęczy Trzech Dolin pod szczytem Waligóry na wysokości 780 m n.p.m. Obiekt znajduje się w województwie dolnośląskim.

Schronisko PTTK „Andrzejówka”

Schronisko PTTK „Jagodna”

Schronisko PTTK „Jagodna” na Przełęczy Spalonej to górskie schronisko turystyczne PTTK położone w Górach Bystrzyckich na terenie województwa dolnośląskiego. Mówiąc dokładniej, Schronisko znajduje się w samym środku Gór Bystrzyckich, na rozległej, odsłoniętej polanie w miejscowości Spalona, blisko przełęczy o tej samej nazwie. Obiekt jest położony na wysokości 811 m n.p.m.

Schronisko PTTK „Jagodna”

Schronisko PTTK „Kochanówka”

Schronisko PTTK „Kochanówka” to górskie schronisko turystyczne położone w Karkonoszach w województwie dolnośląskim. Schronisko znajduje się na wysokości 510 m n.p.m., w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego, powyżej miejsca, gdzie potok Szklarka wpada do rzeki Kamiennej.

Schronisko PTTK „Kochanówka”

Schronisko PTTK „Kremenaros”

Schronisko PTTK “Kremenaros” (znane aktualnie pod nazwą “Bar i Noclegi Kremenaros PTTK”) to obiekt turystyczny zlokalizowany w malowniczych Bieszczadach. Schronisko znajduje się w południowo-wschodniej części Bieszczad w Ustrzykach Górnych. Obiekt jest położony na wysokości 650 m n.p.m w dolinie Wołosatego.

“Kremenaros” leży w województwie podkarpackim.

Schronisko PTTK „Kremenaros”

Schronisko PTTK „Na Śnieżniku”

Schronisko PTTK “Na Śnieżniku” im. Zbigniewa Fastnachta to górskie schronisko turystyczne położone w Masywie Śnieżnika w Sudetach Wschodnich w województwie dolnośląskim. Obiekt leży na wysokości 1218 m n.p.m. na zachodnim stoku Śnieżnika.

Schronisko PTTK „Na Śnieżniku”

Schronisko PTTK „Na Szczelińcu”

Schronisko PTTK „Na Szczelińcu” to górskie schronisko turystyczne położone w Górach Stołowych w województwie dolnośląskim. Obiekt znajduje się w północno-zachodniej części platformy Szczelińca Wielkiego – najwyższym szczycie Gór Stołowych.

Schronisko PTTK „Na Szczelińcu”

Schronisko PTTK „Na Zamku Chojnik”

Schronisko PTTK „Na Zamku Chojnik” to nieistniejące już górskie schronisko turystyczne, które było położone na północnym skraju malowniczych Karkonoszy w województwie dolnośląskim. Obiekt był zlokalizowany na wysokości 627 m n.p.m na Zamku Chojnik znajdującym się na szczycie góry Chojnik i w granicach miasta Jelenia Góra.


Schronisko PTTK „Nad Łomniczką”

Schronisko PTTK „Nad Łomniczką”, dawniej znane jako Melzergrundbaude, to obecnie nieczynny obiekt leżący w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego, w województwie dolnośląskim. Mówiąc dokładniej, dawne schronisko znajduje się w północnej części Karkonoszy, w dolnej części Kotła Łomniczki, tuż nad brzegiem malowniczego potoku Łomniczka, który płynie u podnóża Śnieżki. Obiekt stoi na wysokości 1002 m n.p.m.

Schronisko PTTK „Nad Łomniczką”

Schronisko PTTK „Odrodzenie”

Schronisko PTTK „Odrodzenie” to górskie schronisko turystyczne położone w północnej części Karkonoszy. Obiekt leży na Przełęczy Karkonoskiej  pod szczytem Małego Szyszaka na wysokości 1240 m n.p.m.

Schronisko PTTK „Odrodzenie”

Schronisko PTTK „Orlica” w Szczawnicy

Schronisko PTTK “Orlica”, czasem nazywane “Pod Orlicą”, to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego leżące w Pieninach. Obiekt leży na terenie województwa małopolskiego. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się w środkowej części Pienin, na granicy między Pieninami Właściwymi a Małymi Pieninami. Obiekt jest położony na wysokości 520 m n.p.m., na skarpie nad brzegiem rzeki Dunajec i wyspą Cypel, powyżej Drogi Pienińskiej. Innymi słowy – nad przełomem Dunajca. Fakt ten wielokrotnie chronił je przez powodziami.

Schronisko PTTK „Orlica” w Szczawnicy

Schronisko PTTK „Orlica” Zieleniec

Schronisko PTTK „Orlica” Zieleniec to schronisko turystyczne położone w Sudetach Środkowych, a dokładniej w północnej części Gór Orlickich. Obiekt znajduje się w województwie dolnośląskim. Obiekt jest położony na wysokości 700 m n.p.m., w centrum Zieleńca, dzielnicy Dusznik-Zdroju.

Schronisko PTTK „Orlica” Zieleniec

Schronisko PTTK „Pasterka”

Schronisko PTTK „Pasterka” jest położone w Sudetach Środkowych, a dokładniej w Górach Stołowych w województwie dolnośląskim. Mówiąc precyzyjniej, schronisko znajduje się na północno skraju polskiej części Gór Stołowych, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych u stóp Szczelińca Wielkiego. Obiekt jest położony na wysokości 700 m n.p.m.

Schronisko PTTK Pasterka wzięło swą nazwę od leżącej na granicy z Czechami wsi Pasterka, w której się znajduje.

Schronisko PTTK „Pasterka”

Schronisko PTTK „Pod Biskupią Kopą”

Schronisko PTTK „Pod Biskupią Kopą” im. Bohdana Małachowskiego to jedyne schronisko w Górach Opawskich w województwie opolskim. Schronisko znajduje się na południowym skraju polskiej części Gór Opawskich pod szczytem Biskupiej Kopy, na terenie Parku Krajobrazowego Góry Opawskie. Obiekt jest położony na wysokości 850 m n.p.m. Znany również jako Górski Dom Turysty “Pod Biskupią Kopą”.

Schronisko PTTK „Pod Biskupią Kopą”

Schronisko PTTK „Pod Łabskim Szczytem”

Schronisko PTTK „Pod Łabskim Szczytem” to schronisko górskie leżące w Karkonoszach w województwie dolnośląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się w zachodniej części Karkonoszy, na hali pod Łabskim Szczytem na krawędzi Łabskiego Kotła. Obiekt jest położony na wysokości 1168 m n.p.m.

Schronisko PTTK „Pod Łabskim Szczytem”

Schronisko PTTK „Pod Muflonem”

Schronisko PTTK „Pod Muflonem” to górskie schronisko PTTK położone w malowniczych Sudetach Środkowych, dokładniej w Górach Bystrzyckich. Obiekt leży na terenie województwa dolnośląskiego. Schronisko znajduje się na północno-zachodnim skraju Gór Bystrzyckich, na stoku Ptasiej Góry (745 m n.p.m.). Obiekt jest położony na wysokości 700 m n.p.m.

Schronisko PTTK „Pod Muflonem”

Schronisko PTTK „Samotnia”

Schronisko PTTK „Samotnia” to górskie schronisko turystyczne położone w Karkonoszach w województwie dolnośląskim. Obiekt znajduje się nad Małym Stawem na wysokości 1195 m n.p.m.

Schronisko PTTK „Samotnia”

Schronisko PTTK „Srebrny Potok” w Dolinie Srebrnika

Schronisko PTTK “Srebrny Potok” w Jarkowicach to obiekt noclegowy położony na wschodnim skraju Karkonoszy, w dolinie Białego Strumienia (Białej Wody). Schronisko jest położone na wysokości 650 m n.p.m., powyżej wsi Jarkowice, na wschodnich zboczach Grzbietu Lasockiego.

Obiekt znajduje się na w województwie dolnośląskim.


Schronisko PTTK „Strzecha Akademicka”

Schronisko PTTK „Strzecha Akademicka” to schronisko PTTK leżące w Karkonoszach w województwie dolnośląskim. Obiekt jest położony na wysokości 1258 m n.p.m., tuż pomiędzy Kotłem Małego Stawu i Białym Jarem i zaledwie 10 minut od innego schroniska – tzw. Samotni

Schronisko PTTK „Strzecha Akademicka”

Schronisko PTTK „Szwajcarka”

Schronisko PTTK „Szwajcarka” to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w Rudawach Janowickich (a dokładniej w Górach Sokolich) w województwie dolnośląskim. Obiekt znajduje się na południowo-wschodnim stoku Krzyżnej Góry na wysokości 520 m n.p.m.

Schronisko PTTK „Szwajcarka”

Schronisko PTTK „Trzy Korony”

Schronisko PTTK „Trzy Korony” to górskie schronisko turystyczne leżące w Pieninach (a konkretniej w Pieninach Właściwych) w Sromowcach Niżnych w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na poziomie 470 m n.p.m. na południowym stoku pod szczytem Trzech Koron, nieopodal Wąwozu Szopczańskiego.

Schronisko PTTK „Trzy Korony”

Schronisko PTTK „Zygmuntówka”

Schronisko PTTK „Zygmuntówka” im. Zygmunta Scheffnera to górskie schronisko turystyczne położone w Górach Sowich w województwie dolnośląskim. Obiekt znajduje się na przełęczy północno-zachodnim stoku Rymarza na wysokości 740 m n.p.m.

Schronisko PTTK „Zygmuntówka”

Schronisko PTTK Chata Baców

Schronisko PTTK Chata Baców to górskie schronisko turystyczne PTTK położone w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Obiekt znajduje się w Korbielowie na wysokości 618 m n.p.m.

Schronisko PTTK Chata Baców

Schronisko PTTK Jaworzyna Krynicka

Schronisko PTTK Jaworzyna Krynicka im. Józefa Piłsudskiego to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego znajdujące się w Beskidzie Sądeckim w województwie małopolskim. Doprecyzowując, schronisko leży we wschodniej części Beskidu Sądeckiego, poniżej szczytu Jaworzyny Krynickiej. Obiekt jest położony na wysokości 1100 m n.p.m.

Schronisko PTTK Jaworzyna Krynicka

Schronisko PTTK Klimczok

Schronisko PTTK Klimczok to górskie schronisko turystyczne leżące w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko zostało wybudowane w pobliżu szczytu Magury i przełęczy Siodło na wysokości 1052 m n.p.m. Wbrew nazwie schroniska szczyt Klimczok dzieli od niego 700 m.

Schronisko PTTK Klimczok

Schronisko PTTK Kudłacze

Schronisko PTTK Kudłacze to górskie schronisko turystyczne znajdujące się na wysokości 730 m n.p.m. w Beskidzie Wyspowym w województwie małopolskim. Mówiąc dokładniej, obiekt leży na polanie Nad Nowinami w Paśmie Lubomira i Łysiny – pomiędzy szczytami Łysiny (891 m) i Działka (622 m).

Schronisko PTTK Kudłacze

Schronisko PTTK Leskowiec

Schronisko PTTK Leskowiec to górskie schronisko turystyczne położone w Beskidzie Małym w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na wysokości 890 m n.p.m. tuż pod szczytem o nazwie Gronie Jana Pawła II (kiedyś Jaworzyna). Nazwa schroniska wzięła się od pobliskiej góry Leskowiec.

Schronisko PTTK Leskowiec

Schronisko PTTK Luboń Wielki

Schronisko PTTK Luboń Wielki im. Stanisława Dunin-Borkowskiego znajduje się na południowo-zachodnim skraju Beskidu Wyspowego, na szczycie Lubonia Wielkiego na wysokości 1022 m n.p.m. Obiekt jest zlokalizowany w województwie małopolskim.

Schronisko PTTK Luboń Wielki

Schronisko PTTK Magura Małastowska

Schronisko PTTK Magura Małastowska im. Stanisława Gabryela to nieczynne schronisko turystyczne, ukryte w dzikich ostępach Beskidu Niskiego w województwie małopolskim. Mówiąc dokładniej, budynek dawnego schroniska znajduje się w północno-zachodniej części Beskidu Niskiego, pod szczytem Magury Małastowskiej na wysokości 721 m n.p.m.

Schronisko PTTK Magura Małastowska

Schronisko PTTK Markowe Szczawiny

Schronisko PTTK Markowe Szczawiny to górskie schronisko turystyczne położone w Beskidzie Żywieckim w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na północnych stokach Babiej Góry na wysokości 1180 m n.p.m.

Schronisko PTTK Markowe Szczawiny

Schronisko PTTK na Błatniej

Schronisko PTTK na Błatniej to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się w północnej części Beskidu Śląskiego, pod szczytem Góry Błotnej. Obiekt stoi na wysokości 891 m n.p.m.

Schronisko PTTK na Błatniej

Schronisko PTTK na Hali Boraczej

Schronisko PTTK na Hali Boraczej to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się w środkowej części Beskidu Żywieckiego na Hali Boraczej. Obiekt stoi na wysokości 854 m n.p.m., na przełęczy między Prusowem a wierzchołkiem o wysokości 998 m n.p.m., na północno-zachodnim grzbiecie Redykalnego Wierchu.

Schronisko PTTK na Hali Boraczej

Schronisko PTTK na Hali Kondratowej

Schronisko PTTK na Hali Kondratowej im. Władysława Krygowskiego to górskie schronisko turystyczne położone w Tatrach Zachodnich, na Polanie Kondratowej u stóp Długiego Giewontu na wysokości 1333 m n.p.m. Obiekt znajduje się w województwie małopolskim. Aktualnie obiekt jest tymczasowo zamknięty na czas remontu.

Schronisko PTTK na Hali Kondratowej

Schronisko PTTK na Hali Krupowej

Schronisko PTTK na Hali Krupowej im. Kazimierza Sosnowskiego to górskie schronisko turystyczne w Beskidzie Żywieckim w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na wysokości 1152 m n.p.m w Paśmie Policy na polanie Sidzińskie Pasionki. Wbrew nazwie nie leży więc ono na Hali Krupowej.

Schronisko PTTK na Hali Krupowej

Schronisko PTTK na Hali Lipowskiej

Schronisko PTTK na Hali Lipowskiej to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w Beskidzie Żywieckim na Hali Lipowskiej. Obiekt znajduje się na wysokości 1269 m n.p.m. kilkaset metrów na wschód od wierzchołka Lipowskiego Wierchu.

Schronisko PTTK na Hali Lipowskiej

Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej im. W. Stendery to górskie schronisko turystyczne położone w Beskidzie Sądeckim w województwie małopolskim. Mówiąc precyzyjniej, schronisko znajduje się w środkowej części Beskidu Sądeckiego, w centralnej części pasma Jaworzyny na wysokości 1061 m n.p.m.

Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Schronisko PTTK na Hali Miziowej

Schronisko PTTK na Hali Miziowej to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się w środkowej części Beskidu Żywieckiego, na stokach Pilska. Znajduje się na Hali Miziowej na wysokości 1330 m n.p.m. To czyni je najwyżej położonym schroniskiem w polskich Beskidach.

Schronisko PTTK na Hali Miziowej

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej, znane również jako Neue Schlesische Baude, to wysokogórskie schronisko turystyczne położone w paśmie Karkonoszy, w Sudetach Zachodnich. Znajduje się na wysokości 1195 m n.p.m. na środku Hali Szrenickiej, w Karkonoskim Parku Narodowym, pomiędzy dwoma szczytami: Kamiennikiem i Szrenicą.

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

Schronisko PTTK na Magurce Wilkowickiej

Schronisko PTTK na Magurce Wilkowickiej to górskie schronisko turystyczne znajdujące się  w zachodniej części Beskidu Małego w województwie śląskim. Obiekt jest położony na szczycie Magurki Wilkowickiej na wysokości 909 m n.p.m.

Schronisko PTTK na Magurce Wilkowickiej

Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej

Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej, zwane również Schroniskiem Chochołowskim, to schronisko turystyczne położone w Tatrach Zachodnich na wysokości 1146 m. Obiekt leży w województwie małopolskim.

Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej

Schronisko PTTK na Przehybie

Schronisko PTTK na Przehybie to górskie schronisko turystyczne położone w Beskidzie Sądeckim w województwie małopolskim. Obiekt znajduje się na wysokości 1150 m n.p.m na Przehybie w Paśmie Radziejowej.

Schronisko PTTK na Przehybie

Schronisko PTTK na Przełęczy Okraj

Schronisko PTTK na Przełęczy Okraj znajduje się w Karkonoszach w województwie dolnośląskim. Obiekt jest położony na wysokości 1046 m n.p.m. na przełęczy Okraj, od której wzięło swoją nazwę. Przełęcz ta leży na pograniczu Karkonoskiego Parku Narodowego i jednocześnie na granicy Karkonoszy i Lasockiego Grzbietu.

Schronisko PTTK na Przełęczy Okraj

Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek

Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek to górskie schronisko turystyczne położone w obrębie Żywieckiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Obiekt znajduje się na wysokości 1000 m n.p.m. na Przełęczy Przegibek.

Schronisko PTTK na Przełęczy Przegibek

Schronisko PTTK na Równicy

Schronisko PTTK na Równicy to gościniec turystyczny położony w tętniącym życiem Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Schronisko znajduje się na północno-zachodnim skraju Beskidu Śląskiego, na skraju polany, która delikatnie opada ku południowo-zachodniej stronie od szczytu Równicy. Obiekt jest położony na wysokości 758 m n.p.m.

Schronisko PTTK na Równicy

Schronisko PTTK na Stogu Izerskim

Schronisko na Stogu Izerskim to górskie schronisko turystyczne PTTK położone w Górach Izerskich w województwie dolnośląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się na północno-zachodnim skraju Gór Izerskich, na zachodnim krańcu Wysokiego Grzbietu, blisko granicy polsko-czeskiej. Obiekt jest wybudowany na wysokości 1060 m n.p.m.

Schronisko PTTK na Stogu Izerskim

Schronisko PTTK na Szyndzielni

Schronisko PTTK na Szyndzielni to górskie schronisko turystyczne leżące w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego w województwie śląskim. Obiekt znajduje się nieopodal szczytu Szyndzielnia na wysokości 1001 m n.p.m.

Schronisko PTTK na Szyndzielni

Schronisko PTTK na Turbaczu

Schronisko PTTK na Turbaczu im. Władysława Orkana to górskie schronisko turystyczne położone w Gorcach w województwie małopolskim. Mówiąc dokładniej, schronisko usytuowane jest na wysokości 1283 m n.p.m. naj polanie Wolnica, tuż przy granicy Gorczańskiego Parku Narodowego.

Schronisko PTTK na Turbaczu

Schronisko PTTK nad Morskim Okiem

Schronisko PTTK nad Morskim Okiem to górskie schronisko turystyczne znajdujące się w Tatrach Wysokich w województwie małopolskim. Obiekt jest położony w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1410 m n.p.m., nad brzegiem Morskiego Oka.

Schronisko PTTK nad Morskim Okiem

Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą

Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą to górskie schronisko turystyczne należące do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Jest położone w południowej części Beskidu Śląskiego na Przysłopie pod Baranią Górą na wysokości 900 m n.p.m. Obiekt leży w województwie śląskim.

Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą

Schronisko PTTK Roztoka

Schronisko PTTK Roztoka im. Wincentego Pola to turystyczne schronisko położone we wschodniej części polskich Tatrach Wysokich. Mówiąc precyzyjniej, schronisko leży poniżej wylotu Doliny Roztoki, w Dolinie Białki na polanie Stara Roztoka na wysokości 1031 m n.p.m. Obiekt znajduje się w województwie małopolskim.

Schronisko PTTK Roztoka

Schronisko PTTK Rysianka

Schronisko PTTK Rysianka to górskie schronisko turystyczne PTTK położone w Beskidzie Żywieckim na terenie województwa śląskiego. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się w środkowej części Beskidu Żywieckiego, na rozległej Hali Rysiance. Obiekt stoi na wysokości 1290 m n.p.m.

Schronisko PTTK Rysianka

Schronisko PTTK Skrzyczne

Schronisko PTTK na Skrzyczne to górskie schronisko turystyczne leżące w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Obiekt znajduje się tuż pod szczytem Skrzycznego na wysokości 1250 m n.p.m.

Schronisko PTTK Skrzyczne

Schronisko PTTK Stare Wierchy

Schronisko PTTK Stare Wierchy im. Czesława Trybowskiego to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Znajduje się w zachodniej części Gorców, na grzbiecie ciągnącym się od Turbacza do Rabki na wysokości 968 m n.p.m. Obiekt leży w województwie małopolskim.

Schronisko PTTK Stare Wierchy

Schronisko PTTK Stożek

Schronisko PTTK Stożek to górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego znajdujące się w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się na południowo-zachodnim skraju Beskidu Śląskiego na grzbiecie Pasma Czantorii. Schronisko stoi pod Stożkiem Wielkim przy granicy polsko-czeskiej na wysokości 957 m n.p.m.

Schronisko PTTK Stożek

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich im. Leopolda Świerza, znane także jako Schronisko Pięciostawiańskie, znajduje się w Tatrach Wysokich w województwie podkarpackim. Obiekt jest położony na wysokości 1671 m n.p.m. w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Sprawia to, że jest najwyżej położonym schroniskiem górskim w Polsce.

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Schronisko PTTK Wielka Racza

Schronisko PTTK Wielka Racza jest górskim schroniskiem turystycznym należącym do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Obiekt znajduje się na południowo-zachodnim skraju Beskidu Żywieckiego w województwie śląskim, poniżej szczytu Wielkiej Raczy, na wysokości 1236 m n.p.m.

Schronisko PTTK Wielka Racza

Schronisko Soszów

Schronisko Soszów jest górskim schroniskiem turystycznym w malowniczym Beskidzie Śląskim. Precyzując: obiekt jest położony na wysokości 792 m n.p.m. na Soszowie Wielkim w zachodniej części Beskidu Śląskiego.

Schronisko Soszów

Schronisko Sowa

Schronisko “Sowa” to nieczynne górskie schronisko turystyczne znajdujące się w Górach Sowich w województwie dolnośląskim. Obiekt znajdował się na wysokości 900 m n.p.m. między szczytem Wielkiej Sowy a schroniskiem Orzeł i Przełęczą Sokolą.

Schronisko Sowa

Schronisko Stefanka na Koziej Górze

Schronisko Stefanka na Koziej Górze to górskie schronisko turystyczne znajdujące się na północno-wschodnim skraju Beskidu Śląskiego w województwie śląskim. Obiekt został wybudowany na wysokości 676 m n.p.m. nieopodal szczytu Koziej Góry.

Schronisko Stefanka na Koziej Górze

Schronisko Światowid na Beskidku

Schronisko Światowid na Beskidku to prywatne schronisko turystyczne położone w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Obiekt znajduje się na wysokości 715 m n.p.m. między Wielką Czantorią i Przełęczą Beskidek.


Schronisko Szrenica

Schronisko Szrenica to górskie schronisko turystyczne położonego w Karkonoszach w województwie dolnośląskim. Schronisko znajduje się na wysokości 1362 m n.p.m. na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na szczycie Szrenicy.

Schronisko Szrenica

Schronisko THF „Chata Wuja Toma”

Schronisko turystyczne “Chata Wuja Toma” to górskie schronisko turystyczne znajdujące się w Beskidzie Śląskim w województwie śląskim. Precyzując, “Chata Wuja Toma” leży w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, na Przełęczy Karkoszczonka, w granicach administracyjnych Szczyrku. Obiekt jest położony na wysokości 715 m n.p.m.

Schronisko THF „Chata Wuja Toma”

Schronisko Turystyczne „Okrąglik”

Schronisko Turystyczne „Okrąglik” to nieistniejące już, prywatne schronisko turystyczne. Obiekt znajdował się w Bieszczadach Zachodnich w województwie podkarpackim. Precyzując, schronisko było zlokalizowane w północno-zachodniej części Bieszczad w miejscowości Cisna na wysokości 550 m n.p.m.


Schronisko w Łupkowie – Chata na Końcu Świata

Schronisko w Łupkowie (znane też jako “Chata na Końcu Świata”) to prywatna chatka studencka w Bieszczadach w województwie podkarpackim. Mówiąc dokładniej, schronisko znajduje się w północno-zachodniej części Bieszczad nieopodal Beskidu Niskiego w niewielkiej osadzie Stary Łupków. Obiekt został wybudowany w dolinie potoku Roztoka na wysokości około 580 m n.p.m.

Schronisko w Łupkowie – Chata na Końcu Świata

Schronisko Wysoki Kamień

Schronisko Wysoki Kamień to górski obiekt turystyczny znajdujący się w Górach Izerskich w województwie dolnośląskim. Schronisko jest wybudowane pod wierzchołkiem Wysokiego Kamienia na wysokości ok. 1050 m n.p.m.

Schronisko Wysoki Kamień

Stacja Turystyczna „Orle”

Stacja Turystyczna „Orle” to górskie schronisko turystyczne położone w Górach Izerskich w województwie dolnośląskim. Obiekt znajduje się u stóp góry Granicznik na wysokości 840 m n.p.m., nad strumieniem rzeki Kamionek.

Stacja Turystyczna „Orle”

Stacja turystyczna „Słowianka”

Górska Stacja Turystyczna “Słowianka” to prywatne schronisko górskie położone w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Schronisko znajduje się w północno-zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w masywie Romanki, na hali Słowianka. Obiekt jest położony na wysokości 856 m n.p.m., tuż nad malowniczą wsią Żabnica.

Stacja turystyczna „Słowianka”