Chatka Elektryków

Beskid Niski

Chatka Elektryków (oficjalnie znana jako “Chałupa Elektryków”) to studencka baza turystyczna Klubu Turystycznego Elektryków “Styk” znajdująca się w Beskidzie Niskim w województwie podkarpackim. Obiekt jest położony na wysokości 458 m n.p.m. na Polanie Surowiczne.

Jak dojść do Chatki Elektryków?

Chatka Elektryków znajduje się z dala od jakichkolwiek znakowanych szlaków turystycznych. Można do niej dojść bez znaków z miejscowości Wolna Niżna, Puławy i Moszczaniec. Konieczna będzie dokładna mapa turystyczna okolicy.

Chałupa Elektryków – szlaki turystyczne

Jak wspominałem, Chałupa Elektryków znajduje się z dala od znakowanych szlaków turystycznych. Jeżeli ktoś jest nastawiony na tę formę zwiedzania, to najbliżej (ok. 45 minut wędrówki) znajduje się zielony szlak, którym możesz iść na południe do miejscowości Moszczaniec lub na północ do Puław Górnych.

Nie jest to też dobry wybór, jeśli celem jest zdobycie szczytów Korony Gór Polski. Lackowa – najwyższy szczyt Beskidu Niskiego – znajduje się aż 77.7 kilometrów stąd (niemal 25 godzin samej wędrówki).

Oferta turystyczna

Chatka Elektryków jest czynna od końca czerwca do końca września, podczas przerw świątecznych, świąt i długich weekendów.

Do dyspozycji gości jest ogólnodostępna kuchnia.

W obiekcie nie ma prądu. Goście mogą liczyć na poczęstunek herbatą.

Historia

Baza powstała z inicjatywy Koła Wydziałowego NZS Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. W 2016 roku rozpoczął się remont generalny Chałupy Elektryków.

Podstawowe informacje

Typ: Chatka studencka

W sezonie: funkcjonuje

Dostępność: Chatka Elektryków jest czynna od końca czerwca do końca września, podczas przerw świątecznych, świąt i długich weekendów.

Współrzędne geograficzne:

49°45′04,9″N 21°88′04,7″E

Witryna: http://www.styki.org/chalupa-elektrykow/

Inne nazwy:

Chatka Elektryków